Menu pomocnicze

Gminna Biblioteka Publiczna informuje

Spotkanie autorskie z pisarzem
Arkadiuszem Niemirskim

 

16 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Walcach gościła Arkadiusza Niemirskiego – autora książek dla młodzieży i dorosłych.
Pisarz zyskał rozgłos dzięki kontynuacji znanej powieści Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik”.
Na spotkaniu za pomocą nowoczesnej prezentacji multimedialnej Arkadiusz Niemirski niezwykle barwnie i żartobliwie przedstawił siebie,swoje zainteresowania, działalność kabaretową, a przede wszystkim twórczość literacką . Uczestnikom spotkania przybliżył najsłynniejszych detektywów z literatury i kina. Z fascynacją opowiadał o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa. Wśród wielu kontynuatorów tej powieści Niemirski napisał aż 16 tomów. Wszystkie książki z jego serii mają podobny tytuł '' Pan Samochodzik i ...'', jednak scenerią są rożne miejsca w świecie i nowi bohaterowie.
Pisarz opowiadając o swojej twórczości stwierdził, iż dobry detektyw musi mieć coś z badacza. Dlatego żeby lepiej wczuć się w rolę swoich bohaterów, sam wiele podróżował po świecie. Szperając w archiwach bibliotek, muzeów i w wielu innych tajemniczych miejsc , zdobywał potrzebne mu informacje. Mówiąc o sobie, autor zachęcał młodzież do czytania a nie siedzenia przed komputerem. Według niego najlepszym komputerem jest ten, który zawsze ma przy sobie , czyli mózg. Z niego powinniśmy jak najczęściej korzystać.
Oprócz książek pisze również scenariusze filmowe i marzy o Oskarze .... .
Pewny jest że marzenia się spełniają. Uważa , że warto mieć marzenia i zamieniać je  w pasje. Jest to droga do sukcesu.
Kończąc spotkanie gość uświetnił je kilkuminutowym programem satyrycznym udowadniając w ten sposób ,że oprócz talentu literackiego, posiada wiele innych talentów.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki ze środków Instytutu Książki.


                                       SDC10503'.jpeg   SDC10527'.jpeg

DOCGminna Biblioteka Publiczna w Walcach zaprasza młodzież na spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim.doc
 


DOCKurs komputerowy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Walcach.doc
 


DOCSpotkanie autorskie z Katarzyną Majgier.doc

Relacja ze spotkania Katarzyny Majgier w Bibliotece w Walcach:

W środę 12 maja 2010r. w progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Walcach gościliśmy autorkę książek dla dzieci i nastolatków- panią Katarzynę Majgier. Jest ona autorką poczytnych książek: Amelka, Marzycielka,Trzynastka na karku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Pisarka przedstawiła młodym czytelnikom zebranym w bibliotece drogę, jaką musi pokonać książka ,zanim trafi do czytelnika. Ile czasu poświęca na pisanie tekstu, a później na jego zilustrowanie i wydrukowanie. Poznaliśmy plany i pomysły na kolejne hity. Sama pisarka pierwsze książki zaczęła pisać w wieku kilku lat, choć wtedy była to tylko zabawa. Kto ... wie może za parę lat ktoś z nas okaże się na tyle twórczy,by samemu napisać książkę. Przydadzą się do tego na pewno cenne wskazówki, których udzieliła autorka. Opowiadając o swojej pracy , prezentując swoje książki, autorka bardzo szybko nawiązała kontakt  z uczestnikami spotkania .Okazało się ,że mają oni bardzo interesujące poglądy na temat pracy pisarza. Gość bardzo cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania ,nawet te bardzo osobiste. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w którym uczestniczy Biblioteka.

                  SDC10022.jpeg SDC10025.jpeg SDC10036.jpeg
                                 SDC10039 - 1.jpeg SDC10041-1.jpeg  
 


 

08.04.2010
Przewiń do góryStrzałka do góry