Menu pomocnicze

Informacja Wojewody Opolskiego o cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego

Na podstawie Ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrażaniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903), od jesieni ubiegłego roku trwa w Polsce proces cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego. Pozwoli on na dostęp do szerokiej oferty programowej, emitowanej przez stacje telewizji publicznej i komercyjnej, przy lepszej jakości obrazu i dźwięku.  

      Na większości terenu województwa opolskiego cyfryzacja telewizyjnego sygnału analogowego nastąpi w dniu 22 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej, bo już 19 marca b.r. proces ten obejmie część terenów gmin Kietrz i Branice w miejscowościach, w których programy telewizyjne w systemie analogowym, są odbierane jedynie z nadajnika Wisła. Najpóźniej, bo 20 maja b.r. cyfryzacja obejmie część terenów gminy Byczyna, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Kaliszu oraz część terenów gminy Polska Cerekiew, na których analogowy sygnał jest odbierany jedynie ze stacji nadawczej w Katowicach.

      Proces wyłączenia sygnału analogowego i przejście na sygnał cyfrowy, wiąże się z koniecznością wykonania przez odbiorców programów telewizyjnych w systemie analogowym szeregu czynności związanych z dostosowaniem anteny telewizyjnej oraz telewizora do odbioru sygnału cyfrowego.

Osoby do kontaktu:

1.  Jerzy Janik - Pełnomocnik Wojewody Opolskiego ds. Cyfryzacji Telewizji Naziemnej
                       Opolski Urząd Wojewódzki, Wydział Infrastruktury i Nieruchomości,
     
- tel. 77 4524 682 lub 664456750,
      - e-mail: .

http://www.cyfryzacja.gov.pl/

PDFProsto o cyfryzacji. Jak przygotować się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. - ulotka.pdf

PDFJak przygotować się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. - plakat.pdf

 

PDFcyfrowy doradca - ulotka.pdf

21.03.2013
Przewiń do góryStrzałka do góry